Tel.48 384 54 94 email: maxim.jp@vp.pl

Dla pielegniarek i położnych Ubezpieczenia medyczne

Ubezpieczenia dla pielęgniarek i położnych

Zawód pielęgniarki i położnej, to duża odpowiedzialność za życie i zdrowie pacjentów oraz ryzyko popełnienia błędu. Drobne niedopatrzenie może skutkować koniecznością wypłaty olbrzymiego odszkodowania.

Umowę Obowiązkowego ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej Podmiotu Wykonującego Działalność Leczniczą, powinny zawrzeć pielęgniarki i położne, które prowadzą działalność leczniczą i przyjmują zamówienia na świadczenia w ramach podpisanych kontraktów z NFZ oraz NZOZ lub Szpitalem.

Zdarza się często, że pielęgniarki i położne, które podpisały umowy kontraktowe z publicznymi szpitalami pracują dodatkowo w innych placówkach leczniczych w ramach umów cywilnoprawnych. Wówczas, żeby zapewnić pełną ochronę pielęgniarki i położne powinny posiadać zarówno Obowiązkowe ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej Podmiotu Wykonującego Działalność Leczniczą, jak również OC Dobrowolne Podmiotu Udzielającego Świadczeń Zdrowotnych.

Odpowiedzialnością Cywilną w ramach Obowiązkowego OC , objęte są szkody wyrządzone w następstwie działania lub zaniechania ubezpieczonego lub osób objętych ubezpieczeniem, w okresie trwania ochrony ubezpieczeniowej, wyrządzone przy wykonywaniu czynności zawodowych.

 • Masz pytania zadzwoń

  tel.: 048 384 54 94
  kom.: 603 091 113

  lub zapraszamy do naszego biura:
  ul. Wierzbicka 2a, 26-600 Radom

  Czynne:
  pn-pt 9:00 - 17:00
  sob. 9:00-13:00

  czytaj więcej

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej